Krása bez chybičky: Jak sundat gelové nehty bez poškození?

Jak Sundat Gelové Nehty

Příprava na sundání

Než se pustíte do samotného odstraňování gelových nehtů, je důležité si připravit vše potřebné. Tím předejdete zbytečnému stresu a zajistíte si hladký průběh celého procesu. Připravte si pilník na nehty s hrubostí 100/180, odstraňovač laku na nehty s acetonem, alobal, vatové tamponky, pomerančové dřívko, výživný olej na nehty a ručník. Místo alobalu můžete použít i speciální klipsy na odstraňování gel laku, které seženete v drogerii. Než začnete s pilováním, omyjte si ruce mýdlem a vodou a důkladně je osušte. Tím odstraníte nečistoty a mastnotu, které by mohly bránit správnému působení acetonu.

Zastřihněte gelové nehty

Zastřižení gelových nehtů je prvním krokem k jejich bezpečnému odstranění. Než se pustíte do pilování a namáčení v acetonu, je důležité zkrátit délku nehtů. Dlouhé gelové nehty se hůře pilují a odstraňování by trvalo mnohem déle. Použijte na to speciální gilotinové kleštičky na umělé nehty, které vám zajistí čistý a rovný střih. Nikdy se nesnažte gelové nehty stříhat běžnými nůžkami na nehty, mohly by se třepit a lámat. Pokud nemáte gilotinové kleštičky, můžete délku nehtů opatrně zkrátit i pilníkem s hrubší zrnitostí. Při zkracování postupujte opatrně a pomalu, abyste si neporanili nehtové lůžko. Jakmile máte nehty zastřižené na požadovanou délku, můžete přejít k dalšímu kroku odstraňování gelových nehtů, kterým je narušení vrchní vrstvy pilníkem.

Pilníkem narušte povrch

Jemným pilníkem s hrubostí 180 začněte opatrně narušovat povrch gelu. Nepřehánějte to s tlakem, abyste si nepoškodili vlastní nehty. Cílem je pouze zdrsnit lesklý povrch gelu a usnadnit tak pronikání acetonu. Postupujte pomalu a systematicky po celé ploše nehtu. Pracujte odshora dolů a dbejte na to, abyste pilníkem nezasáhli kůžičku kolem nehtu. Jakmile je celý povrch gelu matný a zdrsněný, můžete přejít k dalšímu kroku. Nezapomeňte, že trpělivost je v tomto procesu klíčová.

Alobal a vata s acetonem

Alobal a vata s acetonem jsou dva materiály, které se často používají při odstraňování gelových nehtů v domácích podmínkách. Tato metoda je sice levnější než návštěva salonu, ale vyžaduje trpělivost a opatrnost, abyste si nepoškodili své přírodní nehty.

Metoda Čas Poškození nehtů Cena
Odstranění gelových nehtů acetonem 30-45 minut Střední Nízká
Odstranění gelových nehtů pilováním 60-90 minut Vysoká (pokud není provedeno profesionálem) Nízká
Profesionální odstranění gelových nehtů v salonu 30-45 minut Nízká Vysoká

Nejdříve si připravte vše potřebné: alobal, vatové tampony, 100% aceton, pilku na nehty, pomerančové dřívko a výživný olej na nehty. Začněte tím, že pilníkem na nehty narušíte svrchní vrstvu gelu. Dbejte na to, abyste nepilovali příliš silně a nepoškodili tak nehtové lůžko. Poté si nastřihněte alobal na čtverečky o velikosti cca 10x10 cm.

Namočte vatový tampon do acetonu a přiložte ho na nehet s gelem. Vatu s acetonem pevně obalte kouskem alobalu tak, aby aceton nemohl unikat a působil přímo na gel. Tento postup opakujte na všech deseti prstech.

Aceton nechte působit přibližně 15-20 minut. Po uplynutí této doby sundejte alobal i s vatovými tampony. Gel by se měl začít uvolňovat. Pokud ne, opakujte proces s novými tampony a alobalem po dobu dalších 5-10 minut. Uvolněný gel jemně odstraňte pomocí pomerančového dřívka.

Po odstranění gelu si důkladně umyjte ruce mýdlem a vodou. Nakonec ošetřete nehty a jejich okolí výživným olejem.

Zabalte každý nehet zvlášť

Po nanesení odstraňovače gel laku na vatové tamponky je důležité každý nehet důkladně zabalit. Použijte k tomu alobalové čtverečky, které pevně omotáte kolem každého prstu. Alobal udrží teplo a vlhkost, což urychlí proces rozpouštění gelu. Dbejte na to, aby alobal byl pevně utažený, ale ne příliš těsný, aby nebránil krevnímu oběhu.

Tato metoda izolace nehtů je klíčová pro efektivní odstranění gel laku. Pokud by se odstraňovač odpařoval, proces by se výrazně zpomalil a gel by se nemusel rozpustit dostatečně. Zabalení nehtů do alobalu také zabraňuje kontaktu odstraňovače s pokožkou, což je důležité zejména pro osoby s citlivou pokožkou.

Počkejte 15-20 minut

Po 10 minutách zkontrolujte nehty. Pokud se gel lak začíná odlupovat od nehtů, můžete ho jemně odstraňovat pomocí pomerančového dřívka. Nepoužívejte kovové nástroje, mohli byste si poškodit nehty. Pokud se gel lak neodlupuje snadno, znovu naneste aceton a zabalte nehty do alobalu. Počkejte 15-20 minut a zkuste to znovu.

Doba potřebná k odstranění gel laku se liší v závislosti na typu použitého gel laku a tloušťce vrstvy. Buďte trpěliví a nespěchejte. Pokud se vám nedaří gel lak odstranit sami, navštivte raději profesionální manikérku.

Opatrně odstraňte gel

Nejdůležitější je trpělivost a šetrnost. Agresivní pilování nebo strhávání gelu může nenávratně poškodit vaše přírodní nehty. Použijte pilník s hrubostí 180 a opatrně zpilujte horní vrstvu gelu. Pohybujte pilníkem jedním směrem, abyste minimalizovali tření a zahřívání nehtu. Pracujte pomalu a kontrolujte tloušťku gelu. Jakmile prosvítá váš přírodní neht, přejděte na jemnější pilník (240). Tímto pilníkem odstraňte zbytky gelu a vyhlaďte povrch nehtu. Buďte obzvlášť opatrní v oblasti nehtové kůžičky, abyste předešli poranění. Pokud si nejste jistí v kramflecích, raději svěřte sundání gelových nehtů do rukou profesionálů.

Použijte pomerančové dřívko

Pomerančové dřívko se stane vaším nejlepším přítelem při odstraňování gelových nehtů. Je šetrné k vašim přírodním nehtům a zároveň dostatečně pevné na to, aby gel uvolnilo. Než s ním ale začnete pracovat, nezapomeňte ho omotat kouskem vaty namočeným v odlakovači s acetonem. Zabráníte tak poškrábání nehtové ploténky. Jemným tlakem a pohyby ze strany na stranu se snažte gel od nehtu odloupnout. Postupujte opatrně a trpělivě, abyste si neporanili nehtovou kůžičku. Pokud narazíte na odpor, nepřetlačujte. Raději nehet znovu namočte do acetonu a zkuste to později.

Ošetřete nehty a ruce

Po odstranění gelových nehtů je důležité dopřát nehtům i rukám zaslouženou péči. Proces odstraňování, ať už doma nebo v salonu, může nehty a okolní kůži zatížit a vysušit. Používání acetonu, pilování a odstraňování gelu může narušit přirozenou ochrannou bariéru nehtů, takže jsou náchylnější k lámání, třepení a dehydrataci. Proto je nezbytné jim dodat potřebnou hydrataci a výživu. Začněte nanesením hydratačního krému nebo oleje na nehty a jejich okolí. Vyberte si produkt bohatý na vitamíny, minerály a antioxidanty, které podpoří regeneraci a zdravý růst nehtů. Pravidelně masírujte nehty a kůžičku, abyste stimulovali prokrvení a podpořili vstřebávání výživných látek. Pro extra dávku hydratace si dopřejte jednou týdně zábal na ruce. Naneste silnou vrstvu hydratačního krému nebo masky na ruce, nasaďte si bavlněné rukavice a nechte působit alespoň 20 minut. Po odstranění gelových nehtů se také doporučuje vyhnout se používání barevných laků a dalších chemických přípravků, které by mohly nehty dále dráždit. Dejte svým nehtům čas na zotavení a obnovte jejich přirozenou krásu a odolnost.

Publikováno: 11. 07. 2024

Kategorie: krása

Autor: Katrin Popovičová

Tagy: jak sundat gelové nehty | návod na sundání gelových nehtů