Tajemství krásných rtů? Vyberte si ten správný labello!

Labello

Labello: Nezbytný pomocník

Je nepostradatelnou součástí kabelek, batohů i kapes a věrně nás provází každým dnem. Řeč je o balzámu na rty Labello, který se stal synonymem pro péči o naše rty. Jeho historie sahá až do roku 1909, kdy byl v Německu představen první balzám v tubě. Od té doby si Labello získal srdce milionů lidí po celém světě a stal se ikonou ve světě kosmetiky.

Tajemství úspěchu Labella spočívá v jeho jednoduchém, ale účinném složení. Obsahuje pečující oleje, vosky a vitamíny, které hydratují, chrání a regenerují jemnou pokožku rtů. Díky svému praktickému balení se snadno používá a vejde se do každé kapsy.

Labello nabízí širokou škálu produktů pro různé potřeby rtů. Ať už hledáte klasickou hydratační péči, ochranu před sluncem, nebo chcete dodat rtům jemný barevný nádech, Labello má pro vás řešení. Vyzkoušejte i vy tento legendární balzám a dopřejte svým rtům tu nejlepší péči.

Historie balzámu Labello

Balzám na rty Labello má dlouhou a bohatou historii. Vše začalo v roce 1909, kdy Dr. Oscar Troplowitz, chemik a spolumajitel společnosti Beiersdorf, uvedl na trh první tyčinku na rty pod názvem Labello. Název byl odvozen z latinských slov „labium“ (ret) a „bellum“ (krásný). Původní Labello bylo baleno v papírové tubě a bylo určeno k lékařskému ošetření suchých a popraskaných rtů. V roce 1922 prošel Labello zásadní inovací – byl představen v dnes již ikonické kovové tubě, která se stala synonymem pro balzám na rty po celém světě. V průběhu let Labello neustále rozšiřovalo svou nabídku o nové příchutě, vůně a varianty s ochranným faktorem SPF. Dnes je Labello jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších značek balzámů na rty na světě, která nabízí širokou škálu produktů pro péči o rty pro muže i ženy.

Typy a vůně pro každého

Svět kávy je plný rozmanitých chutí a vůní, které uspokojí i ty nejnáročnější gurmány. Od osvěžující kyselosti afrických káv, přes čokoládové tóny jihoamerických zrn až po kořeněnou chuť indonéských odrůd, každý si najde tu svou šálek. Pro milovníky jemné chuti s nádechem ovoce je ideální volbou káva z Etiopie. Naopak ti, kteří preferují silnější a intenzivnější chuť s hořko-čokoládovými tóny, by měli sáhnout po kávě z Brazílie. Pro dobrodružné povahy toužící po exotických zážitcích je tu káva z Indonésie, která překvapí svou zemitou chutí s nádechem koření. Ať už preferujete jakoukoli chuť, důležité je vybrat si kávu kvalitní a čerstvě praženou, aby si zachovala všechny své aroma a chuťové vlastnosti.

Péče o rty v zimě i v létě

V zimě trpí naše rty nejvíce. Mráz, vítr a suchý vzduch jim dávají zabrat. V létě zase útočí slunce a horko. Jak se o ně tedy starat, aby byly zdravé a krásné po celý rok? Základem je hydratace. Používejte balzámy na rty s obsahem bambuckého másla, včelího vosku nebo mandlového oleje. Ty rty zvláční a vytvoří na nich ochrannou vrstvu. Nezapomínejte na pitný režim. V zimě i v létě je důležité pít dostatek tekutin, aby vaše tělo i rty byly hydratované zevnitř. V zimě chraňte rty před mrazem a větrem. Používejte šály, šátky nebo kukly. V létě je zase chraňte před sluncem. Používejte balzámy na rty s ochranným faktorem SPF.

Tipy pro zdravé a krásné rty

Pokožka rtů je velmi tenká a citlivá, proto vyžaduje zvláštní péči. Pravidelná hydratace je základ. Používejte balzámy na rty s obsahem bambuckého másla, včelího vosku nebo vitaminu E. Chraňte své rty před sluncem balzámem s SPF faktorem, a to i v zimě. Dehydratace se projevuje i na rtech, proto dbejte na dostatečný pitný režim. Olizování rtů vysušuje, snažte se tomuto zlozvyku vyhýbat. Peeling rtů jednou týdně odstraní odumřelé buňky a zanechá rty hebké. Vyzkoušejte směs medu a cukru. Strava bohatá na vitamíny a minerály se projeví i na vzhledu vašich rtů. Nezapomínejte na železo a vitamín B.

Publikováno: 26. 06. 2024

Kategorie: krása

Autor: Veronika Sýkorová

Tagy: labello | balzám na rty